•    .jpg
  • download.jpg
  • 123456.jpg
  •   01 3.jpg
  •  .jpg

تماس با ما

تلفن دفاتر هماهنگی

021-22057591

021-66883463

021-44588897

021-77174530

تلفن همراه

09123571239

اطلاعات بیشتر

امور موکلین

موکل عزیز برای اطلاع از وضعیت پرونده خود وارد سایت شوید.


طلاق غیابی

هنگام جاری شدن صیغه عقد بین زن و مرد، پیمان محكمی فی ما بین طرفین بسته خواهد شد كه مبنای آن عشق و صمیمیت است و این عشق مادام كه در قلب‌های دو طرف وجود داشته باشد پیمانی كه بسته شده هرگز شكسته نخواهد شد.

اما متاسفانه در برخی خانواده‌ها به این پیمان تنها به عنوان قراردادی تجاری نگریسته می‌شود گویی خانواده‌ها باب تجارت را به روی یكدیگر می‌گسترانند. در نهایت نیز این نگرش در اغلب مواقع فقط به جدایی زوجین خواهد انجامید و زوج‌های جوان در اوایل زندگی مشترك با سرعت برق و باد راهی دفترخانه طلاق می‌شوند و...
در مواردی هم دیده می‌شود یكی از طرفین - زن یا مرد- برای مدت نامعلومی مجهول المكان می‌شوند. این درحالی است كه مطابق ماده 1103 قانون مدنی
زن و شوهر مكلف به حسن معاشرت با یكدیگر هستند و در ماده 1106 مرد مكلف به پرداخت نفقه به همسرش است. حسن عموزادی قاضی دادگاه خانواده با اشاره به این كه هرگاه شوهر مجهول المكان شود زن می‌تواند طلاق غیابی بگیرد تصریح می‌كند: در صورت مجهول المكان شدن شوهر، زن برای شناسایی وی نشانی شوهر را در دادخواست به دادگاه خانواده ارائه می‌دهد. چنانچه همسرش شناسایی نشد از طریق روزنامه‌های كثیرالانتشار آگهی چاپ می‌شود و طبق این آگهی اشخاصی كه ممكن است اطلاعاتی راجع به غایب داشته باشند دعوت می‌شوند تا دادگاه را از شرایط غایب مطلع نمایند.
به گفته وی در صورتی كه خواهان نتواند نشانی خوانده را بدهد بنا به درخواست وی و دستور دادگاه باید در یكی از روزنامه‌های كثیرالانتشار با هزینه خواهان آگهی منتشر شود. تاریخ انتشار آگهی تا جلسه رسیدگی نیز نباید كمتر از یك ماه باشد.
قاضی عموزادی می‌گوید: پس از این مرحله به وی ابلاغ قانونی می‌شود كه در دادگاه حضور پیدا كند. در این شرایط پس از دو بار اخطار، قاضی اجرائیه طلاق صادر كرده و چنانچه یكی از طرفین در دادگاه حضور پیدا نكند، قاضی با معرفی نماینده، صیغه طلاق را جاری خواهد كرد.
قاضی دادگاه خانواده تهران می‌گوید: اگر حق طلاق در دفترخانه هنگام عقد به زن داده شده باشد، در صورتی كه زن مجهول‌المكان شود - یعنی شوهر آدرس ارائه دهد ولی زن مجهول‌المكان باشد- در این حالت مرد می‌تواند زن را طلاق دهد.
در شرایط عادی هم كه حق طلاق با مرد است برای ارائه دادخواست طلاق، مرد دلیل نمی‌خواهد ولی زن باید دلیل داشته باشد و بسته به نظر قاضی برای دادخواست طلاق غیابی وجود شاهد هم می‌تواند كمك كننده باشد .
وی می‌افزاید: چنانچه زن با ارائه نشانی واهی موفق به دریافت حكم طلاق غیابی شود، مرد می‌تواند واخواهی كرده و اعتراض نماید.
در خواست طلاق غیابی برای اشخاص مقیم خارج از كشور
قاضی عموزادی در ادامه می‌گوید: در صورتی كه زن در خارج از كشور مدعی شود كه همسرش مدتهاست مجهول المكان است باید وكیلی ایرانی استخدام نماید تا مراحل مربوط به طلاق غیابی در ایران انجام شود.
به گفته وی اگرمرد پس از حكم طلاق غیابی و در دوران عده از طلاق دادن همسرش پشیمان گردد و تصمیم بگیرد كه دوباره رجوع كند، طلاق رجعی بوده و حكم طلاق غیابی باطل خواهد بود.
همچنین لازم به ذكر است طلاق رجعی نوعی از طلاق است كه بعد از طلاق تا وقتی زن در دوران عده به سر می‌برد، مرد می‌تواند بدون نكاح مجدد به او رجوع نماید. در ضمن زنا با زنی كه در عده رجعیه است در حكم زنا با زن‌شوهر‌دار بوده و موجب حرمت ابدی است.
قاضی دادگاه خانواده اظهار می‌دارد: در ایام عده رجعیه حقوق و تكالیف زوجیت تا آنجا كه با ماهیت طلاق سازگار باشد به حكم قانون باقی می‌ماند. نفقه زن نیز به عهده مرد است و اگر یكی از آنها فوت نماید همسرش از وی ارث خواهد برد.
ازدواج مجدد
وی در پایان می‌افزاید: پس از طلاق غیابی و سپری شدن دوران عده، زن حتی در صورت باكره بودن می‌تواند بدون نیاز به اجازه پدر یا جد پدری به عقد مرد دیگری درآید و دوباره ازدواج كند.
منبع:http://www.iran-newspaper.com/1391/12/23/Iran/5322/Page/16/Index.htm#

برچسب های این مطلب : طلاق غیابی - طلاق غیابی چیست؟ - حكم طلاق غیابی - طلاق غیابی و واخواهی

 

تجربیات ما

 ارتباطات قوی و سازنده

هیچ سازمان یا موسسه‌ای به تنهایی کامل نیست. همکاری با موسسات مرتبط و مکمل این امکان را به ما می‌دهد تا پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان در سطوح مختلف و با کیفیت تضمین‌شده باشیم. گروه وکلای ایران با موسسات حقوقی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها  همکاری دارد و با اخذ نمایندگی از این موسسات به طور رسمی خدمات مشترکی را ارائه می‌نماید.

 

موفقیت در فضای وب

نقش اینترنت در همه ابعاد زندگی امروز انکارناپذیر است. امروزه فعالیت آنلاین و خدمات اینترنتی برای هر سازمانی نقش حیاتی دارد. گروه وکلای ایران از آغاز کار خود این مسئله را در دستور کار خود قرار داد. موفقیت وب‌سایت گروه وکلای ایران که هم اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین وب‌سایتهای حقوقی ایران است موید این موضوع است.

 

 رضایت مشتری

رضایت مشتری اولین اصل کار ما در گروه وکلای ایران است. ما همواره در تلاشیم تا با گرفتن بازخورد از مشتریان تمام مراحل خدمات خود را در راستای رضایت مشتریان بهینه‌سازی کنیم. پیشرفت سریع موسسه ما از زمان تاسیس تا کنون نشان‌دهنده این موضوع است. بهترین تبلیغ برای ما مشتریان سابق ما هستند. تمامی پرسنل موسسه برای ایجاد رضایت حداکثری در ارائه خدمات آموزش دیده‌اند و همواره از انتقادات و پیشنهادات مشتریان بهره برده‌اند.