تماس با ما

تلفن دفاتر هماهنگی

021-22057591

021-66883463

021-44588897

021-77174530

تلفن همراه

09123571239

اطلاعات بیشتر

اثبات نسب و نفی نسب

یکی از دعاوی خانوادگی که در دادگاه ها به آن رسیدگی می شود اثبات نسب و نفی نسب است,  به عبارت دیگر نسب به رابطه خویشاوندی میان دو نفر گفته می شود, مانند رابطه میان پدر و فرزند یا رابطه برادر و خواهر.

اثبات نسب و نفی نسب , ملزم به رابطه زناشویی و ازدواج قانونی و مشروع زن و مرد است  که به وسیله رابطه زوجیت میان زن و مرد می توان نسبت مادری و پدری را به اثبا ت رساند.طبق قانون جمهوری اسلامی تعدادی از دادگاه ها به دعوی اثبات نسب و نفی نسب اختصاص داده شده است که رای دادگاه قابل تجدید نظر می باشد و رای داده شده درباره اثبات نسب و نفی نسب در دیوان عالی کشور قابل فرجام خواهی است.

نسب در لغت به چه معناست؟

تولد هر انسانی  که ثمره پیوند زناشویی زن و مرد است که در اصطلاح حقوقی به این ثمره نسب گفته می شود. نسب قانونی بر مبنای, ازدواج زن و شوهر است به عبارت دیگر به رابطه خونی و حقوقی بین پدر و مادر و فرزندان نسب گفته می شود.

روش قانونی برای اثبات نسب و نفی نسب چیست؟

روش های بسیاری برای اثبات نسب و نفی نسب در قانون وجود دارد, اما در اینجا به یک روش اشاره می شود.

اماره قانونی نسب پدری و در زمان زوجیت به موجب قانون طفل متولد شده در دوران زوجیت ملحق به مرد  است به شرط اینکه از زمانی که  زن و مرد ازدواج کرده اند تا زمان تولد کودک كمتر از شش ماه و بیشتر از ده ماه نگذشته باشد در این صورت نسب پدری و مادری هر دو قانونی و شرعی خواهد بود.

 

گروه وکلای ایران در جهت احقاق حق شما تمام تلاش خود را بکار خواهد بست، برای تنظیم وقت مشاوره با شماره 09123571239 تماس بگیرید،موفقو پیروز باشید.

 

برچسب های این مطلب  :اثبات نسب و نفی نسب - وکیل اثبات نسب و نفی نسب - شرایط اثبات نسب و نفی نسب - شرایط اثبات نسب - وکیل نفی نسب - وکیل اثبات نسب 

تجربیات ما

 ارتباطات قوی و سازنده

هیچ سازمان یا موسسه‌ای به تنهایی کامل نیست. همکاری با موسسات مرتبط و مکمل این امکان را به ما می‌دهد تا پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان در سطوح مختلف و با کیفیت تضمین‌شده باشیم. گروه وکلای ایران با موسسات حقوقی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها  همکاری دارد و با اخذ نمایندگی از این موسسات به طور رسمی خدمات مشترکی را ارائه می‌نماید.

 

موفقیت در فضای وب

نقش اینترنت در همه ابعاد زندگی امروز انکارناپذیر است. امروزه فعالیت آنلاین و خدمات اینترنتی برای هر سازمانی نقش حیاتی دارد. گروه وکلای ایران از آغاز کار خود این مسئله را در دستور کار خود قرار داد. موفقیت وب‌سایت گروه وکلای ایران که هم اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین وب‌سایتهای حقوقی ایران است موید این موضوع است.

 

 رضایت مشتری

رضایت مشتری اولین اصل کار ما در گروه وکلای ایران است. ما همواره در تلاشیم تا با گرفتن بازخورد از مشتریان تمام مراحل خدمات خود را در راستای رضایت مشتریان بهینه‌سازی کنیم. پیشرفت سریع موسسه ما از زمان تاسیس تا کنون نشان‌دهنده این موضوع است. بهترین تبلیغ برای ما مشتریان سابق ما هستند. تمامی پرسنل موسسه برای ایجاد رضایت حداکثری در ارائه خدمات آموزش دیده‌اند و همواره از انتقادات و پیشنهادات مشتریان بهره برده‌اند.