تماس با ما

تلفن دفاتر هماهنگی

021-22057591

021-66883463

021-44588897

021-77174530

تلفن همراه

09123571239

اطلاعات بیشتر

دعاوی پیمانکاری

دعاوی پیمانکاری

پروژه‌ها و قراردادهای پیمانکاری حجم زیادی از اسناد و قراردادها را در برمیگیرد که مشتمل بر حقوق و تکالیف متعدد طرفین است. بسته به نوع پروژه قراردادهای پیمانکاری ممکن است بصورت تیپ و یکسان باشند و یا توسط طرفین مذاکره و تنظیم شوند در هر صورت، ماهیت پروژه و طول مدت قرارداد همکاری نزدیک طرفین را ایجاب می نماید. حتی در خوشبینانه ترین حالت که طرفین هردو با حسن نیت عمل می‌کنند، بروز اختلاف در تفسیر حقوق و تکالیف مندرج در قرارداد میان طرفین اجتناب ناپذیر است. اگرچه راه های دوستانه حل اختلاف نظیر مذاکره و سازش، میانجی گری، میانداوری، هیات های حل اختلاف، داوری و نظایر آن به دلایل مختلف مرجح است، لیکن در بسیاری از موارد (بویژه مواردیکه یکی از طرفین سوء نیت داشته و از همکاری و همدلی در پیشرفت پروژه خودداری می نماید و یا در صدد سوء استفاده از موقعیت قراردادی خود است) گریزی از طرح دعاوی حقوقی و کیفری در مراجع قضایی نیست. اهم دعاوی مرتبط با قراردادهای پیمانکاری بشرح زیر است :
1- مطالبه وجه (صورت وضعیت)
2- تامین دلیل
3- مطالبه خسارت
4- ارجاع به داوری و ابطال رای داور
5- دستور منع پرداخت ضمانت نامه
6- الزام به آزادسازی مبلغ ضمانت نامه
7- رفع مزاحمت
8- الزام به اجرای تعهد
9- فسخ قرارداد
10- ابطال قرارداد
11- اعتراض به روند انتخاب پیمانکار و ابطال فرایند آن (درخواست تجدید مناقصه)
12- رفع اثر از اقدامات غیرقانونی
13- مطالبه غرامت و خسارات ناشی از مصادره و تملک سرمایه گذاری
14- مطالبه خسارت ناشی از اجرای پروژه
15- الزام به اصلاح کارهای انجام شده

 

برچسب های این مطلب : دعاوی پیمانکاری - وکیل دعاوی پیمانکاری - وکیل قراردادهای پیمانکاری - قراردادهای پیمانکاری 

 

 

 

تجربیات ما

 ارتباطات قوی و سازنده

هیچ سازمان یا موسسه‌ای به تنهایی کامل نیست. همکاری با موسسات مرتبط و مکمل این امکان را به ما می‌دهد تا پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان در سطوح مختلف و با کیفیت تضمین‌شده باشیم. گروه وکلای ایران با موسسات حقوقی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها  همکاری دارد و با اخذ نمایندگی از این موسسات به طور رسمی خدمات مشترکی را ارائه می‌نماید.

 

موفقیت در فضای وب

نقش اینترنت در همه ابعاد زندگی امروز انکارناپذیر است. امروزه فعالیت آنلاین و خدمات اینترنتی برای هر سازمانی نقش حیاتی دارد. گروه وکلای ایران از آغاز کار خود این مسئله را در دستور کار خود قرار داد. موفقیت وب‌سایت گروه وکلای ایران که هم اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین وب‌سایتهای حقوقی ایران است موید این موضوع است.

 

 رضایت مشتری

رضایت مشتری اولین اصل کار ما در گروه وکلای ایران است. ما همواره در تلاشیم تا با گرفتن بازخورد از مشتریان تمام مراحل خدمات خود را در راستای رضایت مشتریان بهینه‌سازی کنیم. پیشرفت سریع موسسه ما از زمان تاسیس تا کنون نشان‌دهنده این موضوع است. بهترین تبلیغ برای ما مشتریان سابق ما هستند. تمامی پرسنل موسسه برای ایجاد رضایت حداکثری در ارائه خدمات آموزش دیده‌اند و همواره از انتقادات و پیشنهادات مشتریان بهره برده‌اند.