تماس با ما

تلفن دفاتر هماهنگی

021-22057591

021-66883463

021-44588897

021-77174530

تلفن همراه

09123571239

اطلاعات بیشتر

نفقه فرزند

موسسه حقوقی پارسیان عدالت گستر:

نفقه فرزند

بنا بر ماده 1999 قانون مدني پرداخت و تامين نفقه فرزند به عهده پدر مي باشد در صورت فوت يا در صورتي که پدر توانايي پرداخت نفقه فرزندانش را نداشته باشد، پرداخت نفقه فرزند بر عهده پدربزرگ پدري است حال اگر که پدربزرگ هم در قيد حيات نباشديا توانايي پرداخت نفقه نوه خويش را نداشته باشد، تامين هزينه هاي فرزند بر عهده مادر مي باشددر صورت عدم حيات مادر يا به دلايلي عدم توانايي در پرداخت نفقه فررزندش، به عهده مادربزرگ پدري يا مادربزرگ مادري خواهد بود. بنابراين نفقه فرزندان به ترتيب زير خواهد بود:

1) پدر

2) پدربزرگ پدري

3) مادر

4) مادر بزرگ پدري و هم مادربزرگ مادري و پدربزرگ مادري

ملاحظه مي فرمائيد که قانون به راحتي از نفقه فرزندان عبور نکرده است و تحت هر شرايطي شيوه هاي متفاوتي را جهت دريافت آن در نظر گرفته است.

در قانون به اين مساله پرداخته شده است که در صورتي که پدر داراي توانايي براي پرداخت نفقه فرزندان خود باشد اما از پرداخت آن خودداري ورزد مي توان اين موضوع را از نظر قانوني پيگيري نمود وبه دادگاه شکايت نمود اگر پدر مالي دارد اين مال توسط دادگاه توقيف شده و در اختيار فرزندان قرار داده خواهد شد .

⁉️فرزندان تا چه سني استحقاق دريافت نفقه را دارند؟

در شرع و به صورت قانوني سن خاصي براي دريافت نفقه از جانب پدر مشخص نگرديده ,اما بنا به عرف درست تا زماني که فرزند به سطح درآمدي مطلوب نرست تا بتواند چرخ زندگي خود را بچرخاند و نيازهايش را تامين نمايد پدر وظيفه دارد نفقه او را پرداخت نمايد و از او نگه داري کند.

همانگونه که شاهد هستيم در صورتي که پدر کارمند دولت باشد تا زماني که دختر مجرد است و پسر در حال تحصيل مي باشد به پدر حق اولاد پرداخت مي گردد.

تجربیات ما

 ارتباطات قوی و سازنده

هیچ سازمان یا موسسه‌ای به تنهایی کامل نیست. همکاری با موسسات مرتبط و مکمل این امکان را به ما می‌دهد تا پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان در سطوح مختلف و با کیفیت تضمین‌شده باشیم. گروه وکلای ایران با موسسات حقوقی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها  همکاری دارد و با اخذ نمایندگی از این موسسات به طور رسمی خدمات مشترکی را ارائه می‌نماید.

 

موفقیت در فضای وب

نقش اینترنت در همه ابعاد زندگی امروز انکارناپذیر است. امروزه فعالیت آنلاین و خدمات اینترنتی برای هر سازمانی نقش حیاتی دارد. گروه وکلای ایران از آغاز کار خود این مسئله را در دستور کار خود قرار داد. موفقیت وب‌سایت گروه وکلای ایران که هم اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین وب‌سایتهای حقوقی ایران است موید این موضوع است.

 

 رضایت مشتری

رضایت مشتری اولین اصل کار ما در گروه وکلای ایران است. ما همواره در تلاشیم تا با گرفتن بازخورد از مشتریان تمام مراحل خدمات خود را در راستای رضایت مشتریان بهینه‌سازی کنیم. پیشرفت سریع موسسه ما از زمان تاسیس تا کنون نشان‌دهنده این موضوع است. بهترین تبلیغ برای ما مشتریان سابق ما هستند. تمامی پرسنل موسسه برای ایجاد رضایت حداکثری در ارائه خدمات آموزش دیده‌اند و همواره از انتقادات و پیشنهادات مشتریان بهره برده‌اند.