تماس با ما

تلفن دفاتر هماهنگی

021-22057591

021-66883463

021-44588897

021-77174530

تلفن همراه

09123571239

اطلاعات بیشتر

صدور چک حامل بهتر است یا در وجه شخص معین؟(قسمت دوم)

صدور چک حامل بهتر است یا در وجه شخص معین ؟(قسمت2)

ج) مزیت ها و معایب چک در وجه حامل برای دریافت کننده چک

1- برای انتقال چک حامل ، لازم نیست دارنده چک، ظهر (پشت) چک را امضاء کند . انتقال چک حامل ، با دست به دست شدن چک انجام می گیرد و انتقال دهنده ، مسئولیتی در قبال نقد شدن آن نخواهد داشت در صورتی که دارنده چک، پشت چک را امضاء کند و آن را به شخص دیگری انتقال دهد همانند صادر کننده چک، متعهد به پرداخت وجه چک می باشد

2-در صورت مفقود شدن چک در وجه حامل ، دریافت کننده چک، قانوناً نمی تواندت از صادر کننده چک، صدور چک دیگری را مطالبه کند یا از او بخواهد که وجه چک را به صورت نقدی یا طریق دیگر بپردازد بلکه ناگزیر است در یک فرایند پیچیده و طولانی ، ابتدا به مراجع قضایی، رجوع و مفقودیت چک در وجه حامل را اثبات و مراحل قانونی لازم برای اثبات حق خود نسبت به صادر کننده چک را طی نماید در حالی که شخص معین موصوف در متن چک، اگر به عنوان ذینفع چک ، ثابت کند که چک را مفقود کرده یا به روش مجرمانه چک را از دست داده است می تواند به روش آسان تر و سریعتر برای مطالبه طلب و حق خود به صادر کننده چک ، رجوع نماید.

3-لازمه انتقال چک در وجه حامل، ظهر نویسی نمی باشد در نتیجه چک در وجه حامل با قبض و اقباض ، منتقل می گردد و اثبات ظهر نویسی در این مورد بسیار سخت است فلذا می توان گفت چک در وجه حامل ، پشتوانه کمتری نسبت به چک در وجه شخص معین دارد زیرا تنها متعهد پرداخت چک در وجه حامل، صادر کننده آن خواهد بود در حالی که چک در وجه شخص معین برای انتقال ، مسیری جز ظهر نویسی ندارد و ظهر نویسی ، پشتوانه چک را افزایش داده و امکان وصول آن را تقویت می کند . در حقیقت ، لازمه انتقال چک در وجه شخص معین ، ظهرنویسی است و ظهر نویسی روش نسبتاً مطمءنی برای افزایش امکان نقد شدن چک می باشد.

توصیه این است که چه در مقام صادر کننده چک و چه در مقام دریافت کننده چک، چک در وجه شخص معین را بر چک حامل، ترجیح دهید و در متن چک، قید کنید که چک را بابت چه موضوعی یا چه قرار دادی صادر یا دریافت می کنید البته به خاطر داشته باشید بانک برای پرداخت وجه چک به شروط یا مفادی که متن چک، قید می شود توجه نمی کنند و پیشنهاد ، بیشتر در محاکم مورد اهمیت و مفید فایده خواهد بود

تجربیات ما

 ارتباطات قوی و سازنده

هیچ سازمان یا موسسه‌ای به تنهایی کامل نیست. همکاری با موسسات مرتبط و مکمل این امکان را به ما می‌دهد تا پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان در سطوح مختلف و با کیفیت تضمین‌شده باشیم. گروه وکلای ایران با موسسات حقوقی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها  همکاری دارد و با اخذ نمایندگی از این موسسات به طور رسمی خدمات مشترکی را ارائه می‌نماید.

 

موفقیت در فضای وب

نقش اینترنت در همه ابعاد زندگی امروز انکارناپذیر است. امروزه فعالیت آنلاین و خدمات اینترنتی برای هر سازمانی نقش حیاتی دارد. گروه وکلای ایران از آغاز کار خود این مسئله را در دستور کار خود قرار داد. موفقیت وب‌سایت گروه وکلای ایران که هم اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین وب‌سایتهای حقوقی ایران است موید این موضوع است.

 

 رضایت مشتری

رضایت مشتری اولین اصل کار ما در گروه وکلای ایران است. ما همواره در تلاشیم تا با گرفتن بازخورد از مشتریان تمام مراحل خدمات خود را در راستای رضایت مشتریان بهینه‌سازی کنیم. پیشرفت سریع موسسه ما از زمان تاسیس تا کنون نشان‌دهنده این موضوع است. بهترین تبلیغ برای ما مشتریان سابق ما هستند. تمامی پرسنل موسسه برای ایجاد رضایت حداکثری در ارائه خدمات آموزش دیده‌اند و همواره از انتقادات و پیشنهادات مشتریان بهره برده‌اند.