تماس با ما

تلفن دفاتر هماهنگی

021-22057591

021-66883463

021-44588897

021-77174530

تلفن همراه

09123571239

اطلاعات بیشتر

وکیل ورشکستگی

آنچه باید در مورد ورشکستگی بدانید:

 

یکی دیگر از موضوعات مبتلا به امور تجاری امر راجع به ورشکستگی است.امری که در تمامی نظامهای حقوقی امری مربوط به نظم عمومی بوده و قوانین سختگیرانه و آمرانه ای نسبت به آن پیش بینی شده است.

در قانون تجارت ایران نیز مواد 412 الی 575 قانون تجارت و قانون مستقلی موسوم به قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی مصوب 1318 به مباحث مربوط به ورشکسگی تجار اختصاص داده شده است.

موضوعات شامل اعلان ورشکستگی تاثیرات حکم ورشکستگی، مهروموم امول ورشکسته، مطالبات طلبکاران،قرارداد ارفاقی، ورشکستگی به تقلب و تقصیر، دعوت از بستانکارن و نهایتا تصفیه و تقسیم وجوه حاصله از فروش اموال ورشکسته در این حوزه قرارداد می شوند.

اشخاصی که در مورد آنها حکم اعلان ورشکستگی صادر می شود اعم از این است که فرد تاجر و اصطلاحا شخص حقیقی باشد و یا شرکت و یک شخص حقوقی،درمورد  هریک از این دو مورد نیز با اختلافات ناچیزی شیوه رسیدگی و اجرا یکسان خواهد بود.

ورشکستگی دعوایی غیر مالی بوده و هزینه ناچیزی بابت هزینه دادرسی اخذ می گردد.درخواست حکم اعلان ورشکستگی توسط خود تاجر،هریک از طلبکاران و یا دادستان رسیدگی می گردد.

مباحث مربوط به ورشکستگی علاوه بر اینکه مباحث حقوقی است دارای آثار کیفری نیز ممکن است باشد که پس از صدور حکم ورشکستگی امکان طرح می یابد.

ورشکستگی به تقلب و ورشکستگی به نقصیر نیز از تقسیم بندی های راجع به امور جزایی ورشکستگی است.

با موارد زیادی مواجه میشویم که افرادی که در صدد اعلام ورشکستگی هستند با مشکلاتی مواجه هستند،لذا بر خود می دانیم که نکاتی را در این زمینه عرض نماییم.

نکاتی که در اینجا قصد داریم عرض نماییم.

1-اینکه ورشکستگی باید در محل اقامت تاجری که معتقدیم او ورشکسته است و یا اگر خودتان تاجری هستتید که در صددید ورشکستگی خود و یا شرکت تحت مدیریت خود را ورشکسته اعلام کنید صورت می گیرد.پس مرجع رسیدگی واقع در محل اقامت تاجر صالح به رسیدگی است.

2-مراجع  قضایی و شبه قضایی متفاوتی در محل اقامت تاجر واقع هستند سئوال این است که کدام مرجع؟وپاسخ اینکه دادگاه عمومی حقوقی صالح به رسیدگی امر ورشکستگی است.

در همین جا این تکته را اضافه می نمایم که بعد از صدور حکم ورشکستگی مرجع رسیدگی صالح به مجازات ورشکسته به تقصیر و تقلب دادسرای محل اقامت تاجر خواهد بود.

3-ورشکستگی به چه شکلی باید اعلام گردد ؟

وپاسخ اینکه اعلام ورشکستگی می بایست در دادخواست به مرجع صالح تقدیم گردد که اخیرا توسط دفاتر الکترونیک خدمات قضایی این امر صورت می پذیرد.

3-طرف دعوا و یا خوانده چه شخصی است؟

و پاسخ اینکه دعوای اعلام ورشکستگی به طرفیت هریک از دیان(طلبکاران) اقامه می گردد .

در همین جا این نکته را اضافه می نمایم که مشاهده می شود که بعضا در ستون خواندگان دادسرا را نیز می گنجانند که این امر اشتباه است و لذا دادسرا طرف دعوای ورشکستگی نیست بلکه خود یکی از اشخاصی است که قانونا می تواند اعلام ورشکستگی تاجر را از دادگاه تقاضا کند.

ارائه خدمات تخصصی در موارد ذیل :
 
 
مشاوره راهکارهای تسویه بده های بانکی

مشاوره راهکارهای رفع ممنوع الخروجی

مشاوره در زمینه رفع جلب و ماده 3 نحوه اجرای احکام(حبس)

مشاوره در خصوص جلوگیری از مزایده های خلاف قانون و

ابطال مزایده و اعاده ملک.

مشاوره در خصوص ابطال عملیات اجرایی خلاف قانون در اجرای ثبت

مشاوره در زمینه های حذف خسارات تاخیر در تادیه غیرقانونی

مشاوره در خصوص نحوه تسویه حساب در اداره تصفیه و امور ورشکستگان

مشاوره تخصصی در زمینه حمایت از ورشکستگان

راهکارهای وصول مطالبات بانکی

در صورت لزوم میتوانید بامدیریت دفتر موسسه به صورت حضوری ملاقات

داشته و سوالات خویش را پرسیده و در صورت اقناع با توسل به این موسسه

حقوقی مشکلات خویش را را حل نمایید.
 
 

تجربیات ما

 ارتباطات قوی و سازنده

هیچ سازمان یا موسسه‌ای به تنهایی کامل نیست. همکاری با موسسات مرتبط و مکمل این امکان را به ما می‌دهد تا پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان در سطوح مختلف و با کیفیت تضمین‌شده باشیم. گروه وکلای ایران با موسسات حقوقی، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها  همکاری دارد و با اخذ نمایندگی از این موسسات به طور رسمی خدمات مشترکی را ارائه می‌نماید.

 

موفقیت در فضای وب

نقش اینترنت در همه ابعاد زندگی امروز انکارناپذیر است. امروزه فعالیت آنلاین و خدمات اینترنتی برای هر سازمانی نقش حیاتی دارد. گروه وکلای ایران از آغاز کار خود این مسئله را در دستور کار خود قرار داد. موفقیت وب‌سایت گروه وکلای ایران که هم اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین وب‌سایتهای حقوقی ایران است موید این موضوع است.

 

 رضایت مشتری

رضایت مشتری اولین اصل کار ما در گروه وکلای ایران است. ما همواره در تلاشیم تا با گرفتن بازخورد از مشتریان تمام مراحل خدمات خود را در راستای رضایت مشتریان بهینه‌سازی کنیم. پیشرفت سریع موسسه ما از زمان تاسیس تا کنون نشان‌دهنده این موضوع است. بهترین تبلیغ برای ما مشتریان سابق ما هستند. تمامی پرسنل موسسه برای ایجاد رضایت حداکثری در ارائه خدمات آموزش دیده‌اند و همواره از انتقادات و پیشنهادات مشتریان بهره برده‌اند.